8.kolo Tělovýchovná jednota SK Bášť - Sparta Mratín 3:2 (2:1)

18.10.2017

Zápas 8. kola se hrál v neděli 15.10. na hřišti v Bášti

Branky: 12. Bobek, 36. Kundert, 58. Vostřel – 34. Dixa, 81. Slaboch 

Sestava SPARTA MRATÍN: Lukeš – Dorčák, Rybnikár (38. Gaudek), Melounek, Suldovský P. (66. Kroužel) – Schneider (80. Hluchý), Špánek (76. Suldovský R.), Semerák, Znamenáček (46. Slaboch) - Dixa, Bílek

V 8. kole jsme se představili na půdě tradičního soupeře z Báště, která do III. třídy postoupila o rok před námi a které první sezóna v nadpralese vyšla mnohem lépe, nežli vychází premiérová sezóna po postupu nám. Věděli jsme, že nás čeká horká půda proslavená betonovým placem a ubožák s domácím praporkem, což se vyplnilo.

Zde by se opět hodil odstavec o absencích, ale tentokrát brečet nebudu.

Od úvodních minut se hrála na malém hřišti překopávaná, která by v divákovi z Tanzánie mohla evokovat dojem, že fotbal je hra na body, které si ten či onen player může vysloužit kopem co nejvýše, či kopem co nejdále. Nepříliš pohlednou kopanou pak rozetla až 12. minuta, kdy se domácím podařilo kolmou přihrávkou najít rozeběhnutého Bobka, který si svojí rychlostí zajistil náskok před našimi obránci a sám tváří v tvář Lukešovi se nemýlil. Branka nás zaskočili a Bášti se tento vzorec podařilo hned několikrát zopakovat. Na konci všech akcí stál vždy Lukeš, který nás skvělými zákroky držel ve hře a to i včetně chycené penalty. Z letargie nás probudil až Dixa, který po dlouhých 34. minutách hry krásně rozvlnil síť domácí branky. Domácí strhli vedení zpět na svoji stranu hned z protiútoku ve 36. minutě, kdy střelu z dálky tečoval na vápně Rybnikár a ta zaplula přesně k tyči Lukešovi branky.

Druhý poločas pokračoval stejně nepohledně, jak ten první, přičemž se domácím podařilo v 58. minutě navýšit Vostřelem vedení po přímém volném kopu, který se nám nepodařilo pokrýt a práce pro zakončovatele pak byla již jednoduchá. S blížícím se koncem jsme měli více sil a měli jsme i více ze hry, ale do šancí jsme se nedostávali. Jiskřičku naděje pak vykřesal v 81. minutě Slaboch, který přesně se prodral mezi obránci a nedal brankáři šanci. Závěr utkání přinesl hned několik šancí na vyrovnání, z nichž hlavně hlavička Bílka v 93. minutě volala po gólu, domácí ale těsný náskok udrželi.

Z druhého utkání v řadě jsme odešli poraženi o jedinou branku, přičemž je třeba přiznat, že tentokrát jsme si snad ani více nezasloužili. Soupeřova hra na dva rychlé útočníky na nás platila a ve hře do předu jsme toho mnoho nepředvedli.

V příštím kole se představíme na domácím hřišti proti Nehvizdům, které jsou na tom v aktuální tabulce ještě hůře nežli my. Vítězství z takovéhoto utkání je povinností.