7.kolo Sparta Mratín - 1.FC Líbeznice A

09.10.2017

Domácí trojboj Sluhy-Mochov-Líbeznice jsme nenačali nejlépe a po úvodních dvou zápasech měli na svém kontě pouze bod. Tato nelichotivá bilance nás sesadila až na 11. příčku průběžné tabulky, kterou jsme chtěli s Líbeznicemi vylepšit. Do utkání proti favoritovi jsme nastupovali s cílem urvat alespoň bod.

Sestava SPARTA MRATÍN: Jokeš – Dorčák, Rybnikár, Melounek, Suldovský P. – Bílek (73. Suldovský R.), Špánek, Homolka (37. Znamenáček, 83. Svoboda), Šlajchrt (55. Kroužel) - Dixa (46. Slaboch), Semerák 

Základní sestava se oproti letošnímu standardu upravovala „pouze“ čtyřikrát, avšak bolístky, které již delší dobu sužují větší část týmu byly velkou výstrahou, která se nakonec do vývoje utkání výrazně projevila. Na postu stopera nahradil absentujícího Beneše Rybnikár a do zálohy se vrátila dvojice Bílek, Šlajchrt. 

Do utkání jsme vstoupili velice dobře a hra se odehrávala zcela výhradně na polovině hostí, kteří se na naši polovinu dostávali spíše sporadicky. Hra ve vysokém tempu na rychlém terénu nám velice svědčila, ale šance ze hry se nám vytvářet nedařilo. Pravým opakem byly standardní situace, kterých jsme měli hned několik a které opakovaně volali po proměnění. Převahu se nám podařilo zúročit v minutě 20., když přímý kop přesně zakončoval hlavou Melounek. Po úvodní brance přišlo uspokojení, které soupeř rychle potrestal. Nejprve se mu v 25. minutě podařilo na hranici velkého vápna zkrotit dlouhý míč k nohám Dvořáka, který se z blízka nemýlil a o dvě minuty později již bylo skóre otočeno, když Dorčákovi prchl hostující Novák a s přehledem nedal Jokešovi šanci. Po zbytek poločasu se hrál vyrovnaní fotbal bez šancí. Z této pasáže bych rád vystihl důrazný zákrok na našeho špílmachra Homolku, který byl sejmut saněmi bez míče zezadu a v důsledku zranění pak musel vystřídat. Veselý je na tomto příběhu fakt, že hostující hráč byl z tohoto trestného činu sudím omilostněn. 

Do druhého dějství jsme tedy nastoupili bez zraněného Homolky, který nebyl schopen pokračovat ve hře a zároveň naše řady opustil Dixa, jehož do závěrečného poločasu nepustilo svalové zranění. I když v troskách, ale o to s větší bojovností a chutí jsme se celý druhý poločas snažili o vyrovnání. Pravdou je, že se nám tato snaha nepříliš dařila a hosté víceméně kontrolovali hru. Velkých šancí viděli promoklí diváci poskromnu a díky rozhašené mušce hostí jsme tak zůstali až úplného konce „na dostřel“. S přibývajícími minutami se na naše kopačky vkrádala nervozita s únavou a tak na nějaký větší závěrečný tlak nezbyli síly a všechny body odvážejí hosté do Líbeznic.

 V Mratíně byl opět k vidění bojovný fotbal s velkým nasazením na těžkém a podmáčeném terénu. Body jsme i tentokrát měli na dosah, avšak favorizovaný soupeř si ve druhém poločase vedení zkušeně pohlídal. 

Po sedmi kolech se tak ve III. třídě sk. A okresu Praha – východ nacházíme stále na 11. příčce se ziskem 7 bodů. Nezbývá nám tedy, než zvednout hlavu a přivést body z Bášťě, kde se představíme příští týden.