6.kolo Sparta Mratín - Sokol Mochov 2:2 (1:0)

02.10.2017

K utkání 6. kola jsme z důvodu rekonstrukce zázemí v Mochově nikam necestovali a zápas odehráli na domácím hřišti. Po prohraném derby a s vědomím, že nepřijede soupeř z nejtěžších jsme do utkání vstupovali s odhodláním napravit odevzdaný výkon z derby proti Sluhům.

Branky: 9. Konopík, 90+4. Batryn - 63. Slaboch, 89. Hluchý

Sestava SPARTA MRATÍN: Jokeš – Dorčák, Beneš, Melounek, Suldovský P. – Semerák, Špánek (80. Šlajchrt), Homolka, Znamenáček (90. Rybnikár), - Dixa (75. Hluchý), Slaboch

Do utkání jsme vstupovali v sestavě, jenž opět doznala dosti změn. Do branky se při absenci dovolenkujícího se Lukeše vrátil Jokeš, obranu vyztužili Beneš s Melounkem a v záloze dostal příležitost mladý Znamenáček.

Úvod zápasu se nesl v duchu boje každý metr středu hřiště a žádné z mužstev se nedostávalo na dostřel brankových konstrukcí. V průběhu úvodních minut jsme postupně získávali sebevědomí a s ním i mírnou územní převahu. Vše však bylo marné, neboť v 9. minutě udeřili hosté, kteří poslali dlouhý míč do naší šestnáctky, ten nedokázal uklidit do bezpečí Suldovský a hostující Konopík pak měl jednoduchou práci. Branka zdarma Mochov povzbudila a tak na chvíli vyrovnali hru. Ve zbytku prvního poločasu se hrál fotbal od vápna k vápnu a byl-li některý z týmů aktivnější, pak jsme to byli my. Do zakončení jsme se však dostávali spíše sporadicky, za zmínku stojí břevno nastřelené Dixou a neodpustím si připomenout i nezakončení Slabocha, jenž se v ideální palebné pozici, postupujíc sám na mochovského brankáře, příležitosti zalekl a hledal obsazeného Semeráka.

Do druhého dějství jsme vstoupili velice dobře a během úvodních pěti minut jsme si vypracovali velké brankové příležitosti. Ve 47. minutě ale Semerák nedokázal z 50 centimetrů trefit prázdnou branku soupeře a přestřelil a o dvě minuty později pak Slaboch při samostatném průniku zakončoval mimo branku soupeře. Mochovští odolávali až do 63. minuty, kdy se po akci Znamenáčka a Dixy zakončoval Slaboch, který propašoval míč do branky a vyrovnal na 1:1. Naše aktivita pokračovala i ve zbytku utkání, kdy jsme mohli přidat druhou branku z několika velkých brankových příležitostí, z nichž stojí za zmínku hlavně šance Šlajchrta, kterého tváří v tvář vychytal Chroust. Brankového zápisu jsme se tak dočkali až v 89. minutě, když se ve vápně nejlépe zorientoval střídající Hluchý. Do konce utkání v tu chvíli zbývalo odehrát pouze 2 nastavené minuty, ve kterých hosté vrhli všechny síly do útoku a odměnou jim byla vyrovnávací branka ve minutě 94., po které již přišel pouze hvizd ukončující utkání.

V Mratíně byl tentokrát k vidění bojovný fotbal s velkým nasazením, z něhož jsme měli vytěžit všechny body. Bohužel však štěstěna stála při soupeři a body se dělili.

Po šesti kolech se tak ve III. třídě sk. A okresu Praha – východ nacházíme na 11. příčce se ziskem 7 bodů. Oproti plánu nám stále chybí 3 body ztracené v domácím derby, které by nás vyšvihli do klidných vod tabulky. Z domácího trojboje nás příští týden čeká odehrát poslední utkání s Líbeznicemi, což je utkání jako stvořené k dohnání tohoto manka.