5.kolo Sparta Mratín - Sokol Sluhy 1 : 4 ( 1 : 2 )

01.10.2017

V 5. kole k nám zavítal tým ze sousedních Sluh, na kterého jsme se velice těšili a věřili si. Bohužel ani tentokrát jsme nemohli do zápasu vypustit to nejlepší co náš kádr nabízí, což však nemůže v žádném případě omluvit náš vstup do utkání.

Branky: 3. Wala, 41. Moudrý, 62. Kolub, 77. Wala - 22. Slaboch

Sestava SPARTA MRATÍN: Lukeš – Dorčák (66. Kroužel), Semerák, Špánek, Suldovský R. (46. Suldovský P.) – Bílek, Homolka, Sazma (87. Hluchý), Schneider (64. Znamenáček), - Dixa, Slaboch

Hned od úvodních vteřin jsme totiž hořeli jak papír a soupeř, který do utkání přímo vlétl, našeho polospánku využil a po sérii rohů se ujal vedení 1:0 Walou.  I v dalších minutách byl soupeř lepším ze Sluh lepším celkem, když hrozil hlavně rychlými protiútoky. Po přeskupení obraných řad se nám přeci jen podařilo dostat se do zápasu, když aktivní Špánek doslava propasoval míč do soupeřova velkého vápna pro Slabocha, který se z blízka nemýlil. Po zbytek prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal s náznaky šancí na obou stranách. Těsně před koncem úvodní části hry jsme pak soupeři darovali vedoucí a nakonec i vítěznou branku utkání. Na začátku byla snaha o konstruktivní rozehrávku namísto bezpečného vyřešení situace odkopem, z čehož vyplynul faul na hranici velkého vápna, přímý volný kop, brankář schovaný za zdí a jednoduchá práce pro hostujícího Moudrého, kterému stačilo trefit míč na vzdálenější tyč - 1:2.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit s odhodláním vyrovnat a celé utkání strhnout na naši stranu. Během celého druhého poločasu se nám však nepodařilo získat pevnou půdu pod nohama, přehrát soupeře, vytvořit si převahu, nebo alespoň nějakou brankovou příležitost. Naopak to byly hosté, kdo se s větším odhodláním dral do zakončení a tak naděje na dobrý výsledek držel do 62. minuty Lukeš. V 62. minutě však nestačil na zakončení Koluba, jehož vystavil/nevystavil do ofsajdové pozice Schneider. V dalších minutách pak soupeři stačilo hrát údržbu a čekat na naše chyby. Naše hra postrádala fotbalovost, snahu o kombinaci ba dokonce i bojovnost a tak jsme hrozili pouze ze standardních situacích. Definitivní rozhodnutí pak v 77. minutě přinesla branka Wali, který využil přímočarého a rychlého útoku do otevřené obrany.

Druhá porážka v řadě je o to bolestivější, že přišla v derby utkání se Sluhy. Na předvedený výkon bychom měli rychle zapomenout, konsolidovat řady a bodovat v příštím utkání s Mochovem, které odehrajeme opět v Mratíně (rekonstrukce kabin v Mochově).