4.kolo Sokol Měšice - Sparta Mratín 5 : 1 ( 3 : 0 )

18.09.2017

Sparta Mratín hrála 4. kolo v Měšicích!

Sestava SPARTA MRATÍN: Lukeš – Dorčák, Rybnikár, Špánek, Kroužel (62. Znamenáček) – Bílek, Semerák, Beneš, Hluchý – Dixa, Slaboch

Úvodem reportu z utkání v Měšicích si dovolím poznámku ohledně účasti, nebo spíše ohledně neúčasti většiny kádru na tomto mači. Z 29 playerů, kteří jsme se společně rozhodli postoupit do III. třídy, se k tomuto zápasu sešlo pouze 12 hráčů a to rozhodně není fakt, se kterým se hodlám smířit. Říká se, kdož jsi bez viny, hoď kamenem a já vzhledem k berlím, které mi pomalu přirůstají k zápěstí, jsem asi tím posledním, kdo toto může hodnotit… ALE … přeci jen bych rád všechny poprosil, aby z nastaveného kurzu, kdy si chceme chodit zahrát fotbal, a né jen občas kopnout, neuhýbali – ba naopak, abychom všichni nasměrovali tímto směrem své plachty a rozpis zápasů brali jako prioritní seznam událostí, kterých se budeme účastnit.

Do zápasu v Měšicích jsme tedy nastoupili ve velice kombinované sestavě a v hlavách jsme měli hlavně defenzivní úkoly, které se nám dařilo plnit. Výsledkem byla trojice nebezpečných zakončení, z nichž hlavně tyč Dixy, po střele z hranice vápna, volala po gólu. Postupem času se nám z hlav pomalu začala vytrácet zodpovědnost a tu a tam jsme se začali nezúčastňovat soubojů, či nedostupovat soupeře při převzetí míče. V 18. minutě domácí těchto drobných chyb, které se sečetly, využili a ujali se vedení 1:0, když Němec prošel středem hřiště jako nůž máslem. Obdržená branka nás zaskočila a podepsala se na naší hře částečnou ztrátou koncentrace díky čemuž domácí vyrovnali hru a my postupně ztráceli půdu pod nohama. Rozhodnutí celého mače pak přišlo ještě v prvním poločase, kdy v 37. minutě nejprve Carva a následně ve 45. minutě Kassl určili poločasový výsledek na 3:0. Z těchto dvou branek stojí za zmínku hlavně ta ve 45. minutě, kterou soupeř vstřelil po rychlém brejku, který jsme nedokázali včas přerušit a to i přes to, že jsme k tomu měli asi 8 příležitostí.

Do druhé půle jsme i přes nepříznivý stav vstoupili s odhodláním porvat se o bod a domácí Sokol se nám podařilo dokonale zaskočit. V 51. minutě po průniku Semeráka rozvlnil síť v domácí brance Slaboch a vykřesal tak jiskřičku naděje. Bohužel domácí odpověděli po několika minutách, kdy si v našem vápně neopatrně počínal zkušený Semerák a soupeře zády k naší brance zbytečně podrazil – penalta – gól a bylo po zápase.  V závěru zápasu jsme spálili 3 velké brankové příležitosti a tak to byli opět domácí, kdo měl poslední slovo, když souček v 88. upravil na 5:1.

I přes spoustu omluvenek jsme neodehráli špatné utkání a i když byli domácí lepším celkem, tak je třeba vidět pozitiva. V brance se nám rozchytává výborný Martin Lukeš, Jarda Bílek odehrál dobrý poločas v útoku, kterému chybělo pouze gólové vyústění, Ondra Znamenáček zvládl 30 minut na krajní záloze, Standa Kroužel nevyhořel, výkon Michala Dorčáka je velkým příslibem do budoucna a pokud vydrží určitě bude velkou posilou, Kuba Slaboch dohrál… a jistě bych mohl pokračovat i dále.

Po 4 kolech jsme tedy s bilancí 2-0-2 a šesti body na 9. příčce. V příštím kole nás čeká derby, tým ze Sluh, který do Mratína přijede v zoufalé touze poprvé v sezóně bodovat věřím v maximální účast a 3 body, které by nám mohli zajistit klidnější spaní v dalších týdne.