3.kolo Sparta Mratín - SK Zeleneč B 1 : 0 ( 1 : 0 )

11.09.2017

Po výborném vstupu do soutěže v domácím utkání s Předbojem a tragickém výkonu v Kojeticích, jsme se sešli k utkání 3. kola plni očekávání, jak že jsme se to vyspali tentokrát?

Hned od úvodních minut se hrál svižný a vyrovnaný fotbal, což naši hru kupodivu uklidnilo a postupně jsme s pevnou půdou pod kopačkami získávali i mírnou herní převahu. Na rozdíl od Zelenče, který nastoupil se třemi útočníky a prezentoval se pouze dlouhými nakopávanými míči, jsme nerezignovali na snahu o postupný útok, díky čemuž jsme se hned několikrát dostali do nebezpečného zakončení. První šanci zahodil v 9. minutě Schneider, což mu bylo prominuto již v minutě 13. kdy hostujícího Řeháka se štěstím prostřelil. Slibný útok vedl po levém křídle i Šlajchrt, nicméně tváří v tvář brankáři se zalekl a přihrávkou Dixu nenašel. Soupeř se do nebezpečného zakončení dostal v 1. poločase pouze jednou, kdy sám na naši branku pádil hostující Šafránek, skóre se však neměnilo, neboť jeho příležitost zlikvidoval skvělým zákrokem Lukeš. Pojistku před odchodem do kabin mohl přidat ve 44. minutě Vansa, výborně zahraný míč Dixy z přímého kopu ale do prostoru tří tyčí nevměstnal.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a nepouštěli soupeře do větších šancí a když už se Zeleneč do zakončení dostal, byl Lukeš vždy na správném místě. Krize přišla mezi 55. a 57. minutou, kdy se prosebným výrazem „kouči já bych chtěl střídat“ postupně nahlásili Rybnikár, Šlajchrt, Vansa a Suldovský. Naštěstí všichni časem poznali, že když si myslí, že už to dál nejde, tak stále mají poměrně velké rezervy. Bezzubého soupeře jsme až do 80. minuty nepouštěli do nebezpečných zakončení, a naopak jsme to byli my, kdo hrozil z nebezpečných protiútoků. O to infarktovější nás však čekal závěr, kdy jsme přežili 2 nebezpečné hlavičky, z nichž hlavně tu v 92. minutě po rohu viděl už celý stadion v naší brance.

Mratín dnes byl herně lepším týmem, který se pro vítězství více obětoval a tak důležité 3 body zůstávají doma.

sestava hráčů Mratína:                      

  46. Lukeš Martin  

3. Suldovský Petr

5. Rybnikár Michal 4. Semerák Lukáš

2. Špánek Petr (K)

6. Schneider Zoltán 8. Sazma Radek 
7. Homolka Igor 10. Šlajchrt Ondřej
9. Vansa Vojtěch
13. Dixa Petr

hráči na střídání: 11. Hluchý Martin, 12. Kroužel Stanislav, 14. Melounek Petr, 15. Znamenáček Ondřej, 16. Svoboda Michal, 17. Slaboch Jakub.

střelci branek: 13' 1 : 0 Schneider Zoltán

střídání hráčú: 67' Melounek Petr za Rybnikára Michala, 73' Hluchý Martin za Šlajchrta Ondřeje, 77' Kroužel Stanislav za Suldovského Petra, 85' Znamenáček Ondřej za Vansu Vojtěcha.

ŽK: 65' Sazma Radek, 81' Vansa Vojtěch.